Начало Борба Четирима наши борци с шансове за репешажите на Световното

Четирима наши борци с шансове за репешажите на Световното

0

Четирима български борци запазиха шансове да продължат в репешажите на Световното първенство по борба за юноши, което се провежда в столичната зала „Арена Армеец“.

Следобедният сеанс започва от 18 часа.

В първия ден от надпреварата и пред погледа на много изявени наши борци, сред които олимпийският шампион Валентин Йорданов, световният шампион Рахмат Сукра, олимпийският сребърен медалист Валентин Гецов и други, петима национали излязоха на тепиха. Радомир Стоянов стартира с успех в категория до 70 кг на свободния стил. Той победи финландеца Мико Елкала с 10:1. На четвъртфиналите бронзовият медалист от Европейското тази година не успя срещу киргизстанеца Мухамад Абдулаев – 0:11. Ако съперникът му преодолее и полуфиналите в следобедния сеанс, нашият национал ще продължи в пресявките във вторник.

До същата фаза на надпреварата достигна и Сали Салиев в категория до 97 кг. Eвропейският сребърен медалист при кадетите от 2021-а победи с туш на старта египтянина Мохамед Салахелдин, шампион от Африканското първенство за кадети през 2020-а. Но в четвъртфиналите отстъпи пред грузинеца Лука Кичуа – 0:11.

Иван Стоянов (70 кг) и Исмаил Помаков (65 кг) загубиха на старта, но техните съперници достигнаха до полуфиналите.

От първенството отпадна Ивайло Тисов (57).

Във вторник на тепиха ще излязат други четирима наши представители – Петър Петков (74), Жулиен Иванов (86), Сурай Руфат (92), Георги Иванов (125).

Срещите започват от 11 часа. Входът за зрителите е свободен.

Снимки: БФ Борба, Start-Photo.bg