Начало Борба Умарпашаев завърши пети в Белград
0

Умарпашаев завърши пети в Белград

0

Али Умарпашаев не успя да донесе първи медал за България в свободния стил от Световното първенство по борба в Белград. Националът ни в категория до 79 килограма загуби в малкия финал на шампионата от киргизстанеца Арсалан Будажаров с 1:5 точки. Така той пропусна да стъпи на почетната стълбичка, като зае пето място в крайното подреждане.

Първата част от срещата бе много оспорвана, като и двамата не предприемаха излишен риск. Съдиите обаче наказаха натурализирания чеченец за пасивност и така азиатецът поведе с 1:0 след 3 минути. Във втората част ситуацията бе на път да се повтори. Будажаров бе предупреден за пасивност и точно когато започнаха да текат 30-те секунди, Умарпашаев допусна грешка и бе атакуван. Така, вместо той да изравни резултата, изостана с 0:3. До края на срещата киргизстанецът не показа колебания и ликува с бронза.

Снимки:  БФ Борба, Start-Photo.bg