Начало Бокс Българска победа избрана за Мач на деня на Европейското в Италия
0

Българска победа избрана за Мач на деня на Европейското в Италия

0

Победата на Викторио Илиев над грузинеца Мате Хараишвили на старта на Европейското първенство по бокс в Италия бе избрана за Мач на деня. Националът ни в категория до 57 килограма започна отлично участието си на шампионата за юноши и девойки в Монтесилвано, като се класира за втория кръг.

Илиев успя да наложи волята си над своя съперник в третия рунд. Преди това съдиите даваха равен мач, но в заключителните минути на срещата българинът разгърна потенциала си и стигна до успех с 4:1 гласа. Той ще срещне утре молдовеца Артьом Толстой за място на четвъртфиналите.

Победа записа и Евелин Колев. При 52-килограмовите той не остави съмнения в разликата в класите срещу естонеца Роман Будиков. Българинът ликува с 5:0 съдийски гласа и ще боксира утре срещу представителя на Германия Ахмед Алсаханов. Извън сметките остана Сами Халил (66 кг), който отстъпи на арменеца Аргищи Хакобян.

Днес на ринга ще се качат още двама наши представители. Силян Попов (46 кг) започва участието си на Европейското първенство срещу Емирхан Актюрк (Турция). Мачът е 13-ти в следобедната сесия, която стартира от 15:00 часа. Във вечерната програма Ивайло Петров (80 кг) ще срещне неговия сънародник Мурат Тас. Двубоят е трети, а сесията започва от 18:30 часа.