Начало Бокс Локомотив София ликува с титлата в Ботевград
0

Локомотив София ликува с титлата в Ботевград

0

Локомотив София ликува с отборната титла на България от първенството при учениците. Талантите на столичните железничари събраха общ актив от 78 точки след края на втория турнир, който се проведе в Ботевград. Боксьорите на Локомотив изпревариха ЦСКА, които останаха на второ място с 42 точки, а бронзовите отличия отидоха в ръцете на момчетата от Лъвовете, Петрич с 35 т.

Със златни медали за Локомотив от турнира в Ботевград си тръгнаха двама боксьори. Титли за „железничарите“ спечелиха Антонио Дамянов (42 кг) и Янко Илиев (52 кг). Още петима достигнаха до финалите – Георги Гълъбов (38 кг), Христо Тасков (40 кг), Ивайло Колев (44 кг), Веселин Борисов (50 кг) и Огнян Антонов (66 кг).

ЦСКА от своя страна излъчи най-много шампиони в Ботевград. Златни медали за „армейците“ спечелиха Николай Карабойков (38 кг), Иван Христов (44 кг), Нино Николаев (66 кг) и Никита Болдирев (75 кг), докато Митко Георгиев (60 кг) остана със сребро.