Начало Бокс Севда Асенова хвърли голям бой на мексиканка и е на 1/4 финал на Световното

Севда Асенова хвърли голям бой на мексиканка и е на 1/4 финал на Световното

0

Севда Асенова стана първата българска представителка, която се класира за четвъртфиналите на световното първенство по бокс за жени в индийския град Ню Делхи.

В категория до 48 килограма европейската шампиона Асенова бе повече от убедителна срещу Ингрид Гомес Галисия от Мексико и я победи с 5:0 (29:28, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27) съдийски гласа.

38-годишната Асенова проведе боя много зряло и със серии от силни удари не даде никакви шансове на съперничката си.

В следващия етап българката ще се изправи срещу мароканката Ясмин Мутаки, която преодоля Марта Лопес дел Арбол от Испания.

При нова победа Асенова ще си осигури минимум бронзов медал, какъвто взе и на световното първенство в Истанбул през миналата година.

По-късно днес на ринга в Ню Делхи се качват и последните две българки, останали в надпреварата – Златислава Чуканова в категория до 50 килограма и Светлана Каменова в категория до 57.