Начало Бокс Викторио Илиев със сребро от Европейското
0

Викторио Илиев със сребро от Европейското

0

Викторио Илиев спечели сребърен медал на Европейското първенство по бокс за юноши и девойки в Монтесилвано, Италия. Талантът ни при 57-килограмовите остана в подножието на върха на шампионата на Стария континент днес. Националът ни отстъпи на финала на представителя на Азербайджан Махамадали Гасимзаде след 2:3 гласа.

Срещата премина при много агресивна игра и размяна на удари от двете страни. Илиев опита да контрира действията на своя противник, възползвайки се от ръстовото си предимство. Азерът обаче показа завидна скорост и прецизност, опитвайки да вземе аванс в съдийските карти. Той успя да поведе след първите два рунда, като действията на национала ни в търсенето на обрат в третия не бяха достатъчни.

Така България завърши с четири медала, от общо 8 боксьори, участието си на Европейското първенство. С бронзови отличия се поздравиха Силян Попов (46 кг), Ангел Димитров (48) и Алейна Мехмед (80).