Начало Карате Каратеки от „Цанев“ с най-много медали от Детската лига

Каратеки от „Цанев“ с най-много медали от Детската лига

0

Историческо състезание по карате се проведе в София в събота. „Детската карате лига“, организирана от клуб „Цанев“, е първата надпревара в Европа след тримесечната пауза заради епидемичните мерки и COVID-19.

В надпреварата участваха над 200 деца на възраст между 4 и 14 години. Големият победител стана отборът на „Цанев“ с 9 златни, 12 сребърни и 18 бронзови медала. На второ място се наредиха представителите на „Шурикен“ с 8 първи, 7 втори и 8 трети места. В топ 3 влези и клуб „Ронин 11“ от София с 4 златни, 3 сребърни и 4 бронза. Повече медали имаха от клуб „Калоян“ – 12, но с по-малко първи места.

Детската лига се проведе в спортната зала на столичното училище „Свети Георги“ при затегнати мерки. На всички посетители бе измервана температурата, а те минаваха през задължителна дезинфекция на ръцете и обувките. Организаторите бяха осигурили отделни вход и изход, за да се засичат хора на групи.

Това състезание на Детската лига е първото от три квалификационни турнира. Неговият регламен включва точкова система, която ще класира най-добрите 4 от всяка категория и дисциплина в големия финал в края на годината. Там те ще спорят за паричната награда. Наградният фонд е над 12 000 лева.

Следващият кръг от лигата ще се бъде в края на месец септември.

Желанието на организаторите от СК „Цанев“ е тази надпревара да се превърне в открита международна лига, по модел на Световните серии за мъже и жени K1 Premier League.