Начало Карате Ясни са големите победители от държавното по Олимпийско карате

Ясни са големите победители от държавното по Олимпийско карате

0

Ясни са големите победители от Държавното първенство по Олимпийско карате, което се проведе във Велико Търново от 22 до 23 април.

При мъжете в дисциплина „кумите“ в категория до 60 килограма, Тодор Настев и тази година извоюва златото след като миналата година, в дебюта си при мъжете, той отново зае първото място на почетната стълбица.

Националът Васил Ривов и тази година не остави никакви шансове на съперниците си и стана за шести пореден път шампион при 67-килограмовите.

Титли и тази година извоюваха националите Красен Николаев и Симеон Стойчев в категории до 75 и до 84 килограма.

В най-тежката категория, тази над 84 килограма, златото взе Стефан Петков.

При жените в дисциплина „кумите“ и при 50-килограмовите и в категорията до 55 кг и тази година, както при шампионата през 2022 година, триумфираха националните състезателки Кристина Свиленова и Ивана Каменова.

Титлата в категория до 61 килограма отиде при Рени Димитрова, а в категория до 68 килограма златото взе Ива Кръстева.

До златото и тази година стигна и другата ни титулувана състезателка – Александра Стублева, в категория над 68 килограма.

В дисциплина „ката“ – индивидуално мъже и тази година първи е Пеньо Пенев, а при жените шампионка на „ката“ е Бояна Стефанова.

Победителите в отделните категории от Държавното първенство по Олимпийско карате ще бъдат и новите състезатели в Националния отбор на България по карате.

Тази година състезанието се радваше на огромен интерес. В първенството участваха 870 състезатели от 37 клуба.

Следващият голям форум у нас ще се проведе от 27 до 30 април. България (Варна, Кранево) ще е домакин на 13-тия Европейски шампионат по шотокан карате. Страната ни ще бъде представена на престижния турнир от около 150 състезателя във всички възрастови групи.