Начало Кикбокс и муай тай Кикбоксьорите ни без загуба на татами и отборната купа на Балканското

Кикбоксьорите ни без загуба на татами и отборната купа на Балканското

0

България триумфира с първото място в отборното класиране на международния турнир по кикбокс „Balkans Best Fighters“ 2020. Петото издание на надпреварата се проведе в Ягодина, Сърбия. Участваха общо 374 състезатели, от които 42 бяха българските национали.

Тимът ни стигна до общо 48 медала – 28 златни, 17 сребърни и 3 бронзов. България доминира над всички и в двете състезателни дисциплини – татами и ринг. Изключително бе представянето на състезателите ни на татами, където не допуснахме нито една загуба, а дори се наложи да се изиграят и няколко изцяло български финала. Тимът ни спечели всичките 35 срещи срещу чуждестранни противници.

Друг повод за гордост за страната ни са и много индивидуални отличия. Българите буквално обраха купите за най-добри бойци в различните категории. Виктор Йорданов и Никола Николов спечелиха трофеите съответно до 67 кг и до 81 кг. Георги Атанасов грабна приза за най-добър в стил „лоу кик“ при юноши старша възраст до 67 кг. Даниел Крумов спечели купата за най-добър при кадети до 69 кг; +69 и до 74 в стил „киклайт контакт“. Иван Кръстанов грабна трофея за най-добър при мъжете в стил „киклайт контакт“ в категория до 79 и до 84 кг.

България спечели отборната купа в конкуренцията на Сърбия, Македония, Черна гора, Молдова, Босна и Херцеговина. Почетен плакет за съществен принос към шампионата „Balkans Best Fighters” 2020 получи председателят на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай Галин Димов.