Начало Кикбокс и муай тай „Стар тийм“ и „Шуменска крепост“ с титли в последното държавно за 2022 г.

„Стар тийм“ и „Шуменска крепост“ с титли в последното държавно за 2022 г.

0

Отборите на „Стар тийм“ и „Шуменска крепост“ отново затвърдиха водещите си позиции, съответно на татами и ринг у нас. Двата клуба спечелиха отборните надпревари в двата стила на последното за годината Държавно първенство от календара на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай.

Град Пловдив прие републиканоското в стил К1 и всички татами дисциплини (пойнтфайтинг, лайт контакт и киклайт контакт) и Купа „Бултрас“. Домакин и организатор на шампионата бе местния клуб „Бултрас файт клуб“ под егидата на БККМТ.

Надпреварата се проведе в пловдивската зала „Сила“ (28-30 октомври) с участието на 398 кикбоксьори от 43 спортни клуба от цялата страна.

Отново без аналог „Стар тийм“ записа категорична доминация в леките стилове и стана за пореден път отборен шампион на татами. Клубът спечели и трите дисциплини, а общият брой медали за бойците им е 110 – 51 златни, 34 сребърни и 25 бронзови.

Второто място бе за друг от водещите ни клубове на татами СК „Радулов“, който прибави към постиженията си 44 отличия – 18 златни, 15 сребърни и 11 бронзови.

Третото място е за кикбоксьорите от СК „Масару“ и техните 36 почетни места – 14 първи, 10 втори и 12 трети.

В тежкия стил – К1, отново доминираха кикбоксьорите на СК „Шуменска крепост“, които стигнаха до 11 финала, от които седем титли и четири втори места.

Второто място бе отредено за домакините от СК „Бултрас“, които спечелиха 12 отличия – пет златни, четири сребърни и три бронзови.

Трети на почетната стълбичка се качиха СК „Вокил“. Те излъчиха четирима шампиони, трима останаха на втората позиция и един се окичи с бронз.

Почетната купа на „Бултрас ИНСА ОЙЛ“ бе връчена на Симеон Станчев, който триумхира в стил К1 при юношите старша възраст в категория до 63,5 килограма.

Националните ни състезатели по кикбокс продължават подготовката си за най-важното състезание тази година – Европейското първенство за мъже и жени в Анталия, Турция. Надпреварата е от 11-ти до 19-ти ноември 2022 г.