![Дилиан Уайт: Няма да има трета битка с Дерек Чисора](https://boec.bg/wp-content/uploads/2023/04/9353021-Cropped.jpg)
Дилиан Уайт разкри, че няма да има трилогичен двубой с Дерек Чисора, тъй като неговият дългогодишен съперник не желае да се бие с него отново.
След впечатляващата си победа над Ото Валин в Манчестър в събота, Чисора заяви, че това е последната му битка на родна земя. Очаква се той да се изправи срещу друг опонент в чужбина през 2025 г., което изключва възможността за трети двубой с Уайт.
„Бих искал да се бия с Дерек, но той не иска да се бие отново с мен,“ каза Уайт пред The Stomping Ground. „Той е истинска бойна машина. Мислиш си, че пада, че е приключил, но след това се връща по-силен. Колкото повече го удряш, толкова по-опасен става. Някои бойци просто обичат наказанието.“
Вместо това, Уайт ще се изправи срещу Джо Джойс в Манчестър през април, в опит да продължи добрата си серия през 2024 г. Джойс, от своя страна, ще се стреми да се върне на победния път след три загуби в последните си четири битки.
„Той все още е топ претендент,“ каза Уайт. „Силен е, издръжлив и във форма. Не подценявам нищо. И двамата ще излезем за битка. Надявам се, че ще бъде зрелищна среща.“