Олимпийският шампион Гейбъл Стивсън направи зрелищен дебют в организацията Dirty Boxing Championship (DBX), като нокаутира Били Суонсън само за 15 секунди в главния мач на галавечерта в Нашвил.
Изпълнителният директор и съосновател на DBX Малки Кава не спести суперлативите си след мача:
„Невероятно! Точно така трябва да се прави. Ако имаш възможност да приключиш боя – приключваш го. Гейбъл вече е суперзвезда, но с времето ще стане още по-голяма. Dirty Boxing ще остане част от началото на неговата история.“
Още с първите удари Стивсън показа своята сила – пласира тежък ляв, после десен кроше и ъперкът, който повали Суонсън, след което реферът спря срещата.
Това бе втора поредна победа с нокаут за 24-годишния американец, след като през септември дебютира в ММА с успех на LFA 217.
Организацията Dirty Boxing комбинира елементи на бокс и ММА – разрешени са лакти, удари в партер и завъртания, но без ритници и борба – идеална сцена за Стивсън, който вече уверено гради репутацията си извън тепиха.