Бившият световен шампион в тежка категория Тайсън Фюри отново привлече вниманието на боксовия свят с неочаквана прогноза.
В публикация в социалните мрежи „Циганският крал“ обяви своя фаворит за потенциален двубой между Антъни Джошуа и звездата от интернет пространството, превърнал се в професионален боксьор – Джейк Пол.
Фюри написа кратко и категорично: „Нокаут Джейк Пол.“
Изказването му моментално предизвика реакции, тъй като мнозина считат Джошуа за значително по-опитния и по-силен боксьор. Британецът, който е на 36 години, се състезава професионално от 2013 г. и притежава впечатляващ рекорд от 28 победи (25 с нокаут) и 4 загуби. Джошуа обаче не се е бил от миналата есен, когато загуби от сънародника си Даниел Дюбоа.
От другата страна стои 28-годишният Джейк Пол, чиято боксова кариера започна като предизвикателство, но бързо доби сериозност. Американецът има 12 победи и само една загуба – от Томи Фюри, братът на Тайсън.