Начало Борба Албена отново посрещна турнир по плажна борба

Албена отново посрещна турнир по плажна борба

0

Плажната борба отново бе един от атрактивните спортове на младежкия олимпийски фестивал в Албена.

Над 40 наши таланти си оспорваха отличията в 17-то издание на надпреварата.

Победители в леките категории станаха Владислав Христов („Левски”), наложил се на финала над Александър Павлов („ЦСКА – Янчо Патриков”), както и Ивена Близнакова („Локомотив” Пд) след успех над съотборничката си Сияна Димитрова.

В тежка категория ликуваха Салих Каплан „ЦСКА- Янчо Патриков”), надиграл съотборника си Шабан Топалов, както и Илинка Стефанова („Рилски спортист”, Самоков), която надделя над Александра Стоянова („Бургас”).

Каплан и Стефанова станаха също абсолютни шампиони.

В схватките участие взеха още състезатели от „Славия“ и „Юнак Локомотив“ (Русе).

Главен съдия на състезанието бе Дeян Аврамов, международен арбитър по плажна борба.

На фестивала в Албена се включиха над 400 млади таланти в 10 вида спорт, дебют направиха брейк танците, които през лятото ще дебютират на олимпийските игри Париж 2024.

И тази година мотото на феста бе „Да открием олимпийските надежди на България“.