Начало Борба Колби Ковингтън срещу Люк Рокхолд оглавяват събитието RAF 5 на 10 януари

Колби Ковингтън срещу Люк Рокхолд оглавяват събитието RAF 5 на 10 януари

Колби Ковингтън срещу Люк Рокхолд оглавяват събитието RAF 5 на 10 януари
0

Двама бивши шампиони на UFC ще премерят сили на тепиха в един от най-обсъжданите мачове в началото на 2026 година.

Промоутърите потвърдиха, че бившият временен шампион в полусредна категория Колби Ковингтън ще се изправи срещу бившия световен шампион в средна категория Люк Рокхолд в главната битка на галавечерта RAF 5. Събитието ще се проведе на 10 януари в Amerant Bank Arena в Сънрайз, Флорида, и ще бъде излъчено ексклузивно по FOX Nation.

Колби Ковингтън се завръща след цяла година отсъствие. За последно „Chaos“ излезе в мач срещу Хоакин Бъкли на UFC Tampa през декември 2024 г., където загуби с технически нокаут в третия рунд. Бившият претендент за титлата в полусредна категория има едва пет мача от 2019 г. насам, като през този период претърпя три поражения – два пъти от Камару Усман и веднъж от Леон Едуардс. Победите му дойдоха над Тайрън Уудли и Хорхе Масвидал.

Люк Рокхолд се завръща към бойните спортове след тежък нокаут от Дарън Тил в боксовия формат Misfits 22 през август. Бившият шампион на UFC в средна категория търси ново начало на тепиха и шанс да напомни за себе си.