Начало Бокс България е в Топ 10 на европейското по бокс за юноши и девойки

България е в Топ 10 на европейското по бокс за юноши и девойки

0

България постигна още един успех на европейското първенство по бокс за юноши и девойки в Сараево. Младите национали завършиха в топ 10 в крайното класиране по медали от шампионата.

Българските боксьори спечелиха общо шест отличия на ринга в Босна и Херцеговина. Под ръководството на Детелин Далаклиев и Пейчо Багдатов юношите се пребориха за четири медала. Страхотен успех постигна Янко Илиев, който спечели титлата при 54-килограмовите. Той нокаутира още в първия рунд световния шампион в тази възраст Тигран Овсепян. Освен него, бронз спечелиха Антонио Дамянов (50 кг), Джан Ахмедов (57 кг) и Владимир Давидов (60 кг).

При девойките, които бяха водени от олимпийската шампионка от Токио Стойка Кръстева, имаме още две трети места. Те бяха спечелени от Роберта Хаджийска (46 кг) и Цветомира Владимирова (+80 кг).

С един златен и пет бронзови медала България е на осмо място в крайното класиране. Общо 20 страни стигнаха до отличията на европейското първенство за юноши и девойки. На първо място е Русия, пред Армения и Ирландия.