Начало Бокс Китайската отстранила Станимира Петрова в Париж спечели златото в категория до 54 кг

0

Китайската боксьорка Чан Юан, която отстрани българката Станимира Петрова в четвъртфиналите в категория до 54 килограма, стана олимпийска шампионка.

Във финала Чан не остави никакви шансове на туркинята Хатидже Акбаш и я надигра с 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 29:28) съдийски гласа.

Това е най-големият успех в кариерата на китайката, която до момента имаше само две златни отличия от големи първенства – едно от Азиатските игри през 2018 година и едно от Младежките олимпийски игри през 2014 година.

За Акбаш, световна шампионка от Истанбул 2022, това е първи медал от Олимпиада.

Бронзовите отличия в категорията станаха притежание на Пан Чол-ми от КНДР и Им Е-джи от Република Корея. Шампионката от Европейските игри Станимира Петова е пета.