Начало Бокс Маирис Бриедис приключи с бокса

Маирис Бриедис приключи с бокса

0

Трикратният шампион в полутежка категория Маирис Бриедис окачи ръкавиците си за последен път.

Латвиецът направи това съобщение в социалните мрежи, с което сложи край на професионалната си боксова кариера, продължила 15 години.

„Време е да се сбогуваш с ринга и да затвориш тази глава от кариерата си“, написа Бриедис в X „Огромни благодарности на всички, които ме подкрепяха по пътя. Вашата вяра, вашите викове и вашата любов ме направиха това, което съм. Изминахме този път заедно. Благодаря за всичко!“

Последният двубой на Бриедис се състоя в подглавното събитие на Тайсън Фюри срещу Олександър Усик през май, когато той загуби от Джай Опетай в реванша им за титлата на IBF в полусредна категория.

39-годишният състезател се оттегли с професионален рекорд от 28-3, като 20 от тези победи бяха с нокаут, и претендираше за титлите на IBF, WBC, WBO и Ring Magazine в полутежка категория.

Бриедис участва и в турнира на Световните боксови суперсерии в полутежка категория през 2018 г., където загуби от крайния победител Олександър Усик на полуфинала.