Начало Бокс Противоречивата Имане Хелиф стигна до олимпийското злато в Париж

Противоречивата Имане Хелиф стигна до олимпийското злато в Париж

0

Алжирката Имане Хелиф спечели олимпийската титла по бокс в категория до 66 килограма при жените.

Във финала 25-годишната Хелиф победи с 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27) съдийски гласа китайката Ян Лиу. По този начин тя стана първата представителка на Африка, която печели олимпийска титла в женския бокс.

В срещата за златния медал алжирката бе много по-добра от съперничката си през целия мач и заслужено се поздрави с победата в него. Лиу, световна шампионка за 2023 година, опита да бъде по-активна в първите секунди на мача, но бързо бе засипана с тежки удари в главата и тялото и до края на двубоя бе в позиция да се брани./БТА

С бронзовите медали в категорията се поздравиха Джанджам Сууанапенг от Тайланд и Ниен Чин Чън от Тайван.