Начало Карате Нов страхотен успех за Адриана Бояджиева, взе бронз от Световното в Италия

Нов страхотен успех за Адриана Бояджиева, взе бронз от Световното в Италия

0

Адриана Бояджиева спечели бронзов медал за България в категория Cadet Kumite Female – 54kg на Световното първенство по карате за кадети, джуниори и до 21 г, научи Boec.bg.

Шампионатът се проведе във Венеция, Италия в периода 09-13 Октомври 2024г.

За състезанието бяха регистрирани общо 1 960 участника от 109 държави. В категорията си Ади се състезава при конкуренция от 55 топ състезателки, всяка представляваща своята страна.

След 2 победи и 1 загуба, Ади получи възможност да играе репешаж, където след още 1 победа си осигури участие в директния мач за бронза. Там след перфектно изиграна тактически среща, тя постигна победа над водачката в световната ранглиста, което ѝ осигури място на почетната стълбичка.

Това е първо участие на Ади на Световно първенство, което се провежда на всеки 2 години и е най-значимото състезание за състезатели на нейната възраст.

2024 година е най-успешната за Ади до момента, след като през юли спечели и златен медал на Световната младежка карате лига, провела се в Пореч, Хърватска.

Ади тренира олимпийско карате от 9 години и е част от карате клуб „Калоян“ с треньор Сенсей Антон Васев, който е част и от националните треньори, а кондиционната ѝ подготовка се осъществява от Боримир Петков. Тя има многократни успехи в България и чужбина, над 100 медала и е републиканска шампионка в нейната категория.“