
Шампионът в средна категория на UFC Дрикус дю Плеси призна, че въпреки сериозната конкуренция, с която се е сблъсквал досега, един съперник се е откроил над всички – Израел Адесаня.
Дю Плеси (23-2, 9-0 в UFC) защити титлата си срещу бившия шампион Адесаня на UFC 305, побеждавайки го със събмишън в четвъртия рунд на напрегнат и равностоен сблъсък.
„Най-трудният ми съперник досега? Това е сложен въпрос, защото всяка битка носи своите предизвикателства“, сподели южноафриканецът пред Betway South Africa. „Но трябва да кажа, че Адесаня беше най-добрият, с когото съм се бил в неговата зона на комфорт. Може би това беше мачът, за който бях най-притеснен – просто защото знаех колко добър е.“
„Той може да те улови във всеки момент. Толкова години съм го гледал и изучавал – беше стандартът в дивизията. И знаейки на какво е способен, мога спокойно да кажа, че това беше адска битка. Тежка вечер и за двама ни.“
Дю Плеси ще направи трета защита на титлата си на UFC 319 на 16 август в Чикаго, където ще се изправи срещу непобедения Хамзат Чимаев (14-0).
„Ако говорим за чиста издръжливост, тогава бих избрал Брад Таварес или Шон Стрикланд – двама, които понесоха огромни щети, но просто отказваха да се предадат“, допълни той.