Начало ММА Шевченко отговори на Кайла Харисън за потенциален мач на Белия дом

Шевченко отговори на Кайла Харисън за потенциален мач на Белия дом

Шевченко отговори на Кайла Харисън за потенциален мач на Белия дом
0

Валентина Шевченко може да получи шанс да стане двукратна шампионка, ако победи на UFC 322, но дали би приела предизвикателството на Кайла Харисън?

Шампионката в категория „муха“ (25-4-1, 14-3-1 UFC) ще защитава титлата си срещу Жан Вейли (26-3, 10-2 UFC) в събитие на 15 ноември в „Медисън Скуеър Гардън“. Междувременно шампионката в категория „петел“ Кайла Харисън (19-1, 3-0 UFC) заяви, че иска да се бие с бившите шампионки Аманда Нунеш и Ронда Раузи, а след това и с Шевченко – като част от голямата гала на Белия дом през юни.

„Чух, че е споменала и други имена,“ коментира Шевченко пред MMA Junkie. „Тя извика Аманда, извика Ронда, но от всички тях само едно име все още е активно. Кайла е отлична състезателка – физически силна, с добри умения, и двубоят би бил зрелищен. Но в момента не гледам отвъд следващия си мач.“

Шевченко вече има опит в категория „петел“, където два пъти се изправя срещу Аманда Нунеш. Вторият им двубой на UFC 215 беше изключително оспорван и остави усещане за „недовършена работа“. След това Шевченко премина в категория „муха“, където доминира през последните години.

„Дълго време Аманда беше единствената причина, поради която бих се върнала в 135 паунда,“ призна Шевченко. „Това беше недовършена работа. Когато тя се оттегли, интересът ми изчезна. Сега чувам слухове, че се готви да се завърне – но ще видим дали е вярно.“