Начало ММА UFC потвърди завръщането на Ник Диаз още тази година

UFC потвърди завръщането на Ник Диаз още тази година

0

Една от най-обичаните фигури в смесените бойни изкуства от близкото минало – Ник Диаз (26:10), официално ще се завърне към екшъна след тригодишно отсъствие.

UFC съобщи, че 41-годишният ветеран ще се бие с Висенте Луке (22:10:1) на 7 декември в Лас Вегас, като част от основната карта за UFC 310.

Диаз се оттегли от MMA през септември 2021 г., след като записа серия от три загуби и едно равенство срещу Карлос Кондит (32:14), Джордж Сейнт-Пиер (26:2), Андерсон Силва (34:11) и Роби Лоулър (30:16).

Потвърдиха новата дата за Сирил Ган – Александър Волков

Луке от своя страна се бори за оцеляването си в полусредна категория, защото навлезе в неприятна серия от три загуби и само една победа в последните си четири срещи. Той бе надигран от Белал Мохамед (24:3), Джоф Нийл (15:6) и Хоакин Бъкли (20:6), а единственият му успех в това време бе над Рафаел Дос Аньос (32:16) при един от първите мачове на ветерана в дивизията.

Ник Диаз и Висенте Луке ще са част от основната карта на UFC 310, където Белал ще брани пояса си срещу Шавкат Рахмонов (18:0), а Алешандре Пантоя (28:5) ще защитава своя срещу Кай Сакура (21:4) в „муха“.