Начало ММА Вирна Жандироба отказа Аманда Лемош с „армбар“ в края на във 2 рунд

Вирна Жандироба отказа Аманда Лемош с „армбар“ в края на във 2 рунд

0

Вирна Жандироба (21:3) изглежда ще е следващата претендентка за титлата в категория „сламка“ на UFC, след като отказа Аманда Лемош (14:4:1) във втория рунд от главното събитие в Лас Вегас през изминалата нощ.

Бившата шампионка на Invicta FC заложи на граплинга и още от началните минути наложи своя стил на игра, за да се добере до отлична позиция за събмишън при 90 секунди преди края на втората част. Първо тя заходи за „риър-нейкед-чоук“, но след това намери дясната ръка на своята сънародничка, за да я принуди да тапне след перфектния „армбар“.

Това е четвърта поредна победа за „Каркара“ и по всичко личи тя ще измести Лемош в класирането, тъй като влезе в мача под №5 в ранкинга срещу №3. Това я поставя в отлична позиция, за да атакува титлата на Жан Вейли (25:3) още тази година.