
С поредица от публикации в Instagram изглежда, че Хамзат Чимаев ще прекара известно време в Лос Анджелис в подготовка за своята битка за титлата на UFC 319.
„Борз“ публикува снимка на митническия контрол на международното летище в Лос Анджелис, последвана от видео, в което излиза от кола в Калифорния – кадри, споделени първоначално от Тамерлан Сусуркаев.
Фактът, че Чимаев ще прекара последния месец и половина от подготовката си в САЩ, не е изненада, но това помага да се развенчае слух, който циркулира около кариерата му. В миналото някои, включително тогавашният му треньор по джиу-джицу Алан Нашименто, намекваха, че непобеденият боец е имал проблеми с влизането в САЩ. Спекулираше се, че причината за това са връзките му с чеченския лидер Рамзан Кадиров.
Преди завръщането си на UFC 308 Чимаев категорично отхвърли тези слухове, като обясни, че липсата му на двубои в САЩ от 2022 г. се дължи на битките му с травми и болести. Освен това пътуването до Абу Даби било много по-удобно за него.
Потвърждаването на UFC 319 като сблъсък между Дрикус дю Плеси и Чимаев показва, че ако е имало някакви проблеми с влизането в страната, те вече не съществуват. В навечерието на първия си мач за титлата в UFC, Хамзат Чимаев влезе за първи път в кариерата си в класацията на UFC за най-добри бойци „pound-for-pound“.
След пенсионирането и премахването на Джон Джоунс от класацията, последва пренареждане, засегнато и от резултатите на UFC 317.
Първоначално Чимаев се появи на 15-то място, заемайки мястото след Джоунс, а вече се е изкачил до 14-та позиция, като Чарлс Оливейра слезе с две места след загубата си.
Следващият съперник на Чимаев, Дрикус дю Плеси, в момента е класиран на 4-то място, а в случай че успее да победи непобедения претендент, със сигурност ще се изкачи още нагоре.