
Хамзат Чимаев (15-0-0) тотално надигра Дрикъс Дю Плесис (23-3-0) и завоюва титлата в средната категория на UFC след доминиращо представяне на UFC 319.
Лерон Мърфи с брутален въртящ лакът срещу Арън Пико на UFC 319
Боецът с чеченски произход не остави никакви шансове на южноафриканеца, реализирайки цели 12 тейкдауна и демонстрирайки контрол на земята над 4 минути във всеки един от рундовете. Дори когато реферът няколко пъти вдигаше двамата в стойка, за да направи битката по-атрактивна, това не промени хода на събитието – Чимаев продължи да доминира изцяло сваляйки опонента си почти мигновенно.
Бившият шампион Дю Плесис опита да намери начин да се върне в мача, но бе неутрализиран от борбата и агресията на своя съперник.
След тази победа Хамзат Чимаев остава непобеден в професионалната си кариера и изглежда няма кой да се справи с неговата зверска борба и физическа мощ в средната категория.