Начало Борба Магомед Рамазанов победи Хасан Яздани в една луда схватка и заслужи олимпийското злато

0

Магомед Рамазанов стигна до олимпийското злато в категория до 86 килограма след победа над олимпийския шампион от Рио и сребърен медалист от Токио 2020 Хасан Яздани с 7:1 технически точки. Това е първото злато за наш борец в свободната борба от 1996 г. насам, когато Валентин Йорданов зарадва цяла България.

Срещата започна с проблеми за Хасан Яздани. Проблеми с ръката му принудиха съдията да спре борбата и лекарят да влезе на тепиха. Първата част беше изключително равностойна, като никой от състезателите не доминираше. Първата точка бе за Рамазанов, а рамото на Хасан Яздани излезе три пъти в хода на първите три минути.

Втората част започна с ново изваждане на рамото на Хасан Яздани, което доведе до жълт картон за треньора на иранеца. Петото изваждане на рамото се случи 2 минути преди края на срещата, но това не попречи на Яздани да продължи. Успешна атака от Рамазанов добави две точки към актива му, а след това той не спря и стигна до нови 4 точки след успешни атаки, завършвайки срещата с резултат 7:1.

С бронза се окичиха Аарон Маркел Бруукс (САЩ) и Даурен Куруглиев (Гърция).