
Бившият председател на Българската федерация по борба Христо Маринов заяви пред Дарик и dsport, че ще е „най-голямото безумие“, ако олимпийските шампиони Семен Новиков и Магомед Рамазанов не продължат да се състезават за България.
Как ще коментирате представянето на борците ни на Европейското?
Много добро.
Можеше ли да бъде още по-добро, ако нямаше това напрежение, което има в последния месец?
Може би. Мога да гадая само.
Защо нямаше хора от федерацията, които да посрещнат отбора при завръщането му?
Трябва да питате новото ръководство.
Какво е мнението Ви за новото ръководство на федерацията?
Зависи какво имат предвид, защото доста лъжи се изписаха и изговориха. Какво значи не се намира в добро състояние? От финансова кога се е намирала? Тя никога не е била в добро състояние. Има си своите, заеми, дарения. Оцеляваме година за година.
Има ли бъдеще за натурализираните ни борци, сред които Семен Новиков и Магомед Рамазанов? Ще продължат ли да се състезават за България?
Ще е най-голямото безумие, ако не продължат. Това са двама олимпийски шампиони.
Защо си направихте самоотвод, заедно с Гриша Ганчев и Димитър Джамов, на конгреса?
Защото се виждаше, всичко беше под строй, инструктирано, просто беше безмислено. Притиснато, репресирано и така.