Начало Борба Силите на Айк Мнацаканян не стигнаха, за да преодолее Санан Сулейманов

Силите на Айк Мнацаканян не стигнаха, за да преодолее Санан Сулейманов

0

Айк Мнацаканян допусна загуба в 1/8-финалите при 77 килограмовите в Париж от Санан Сулейманов (Азербайджан) с 0:2 технически точки. Сулейманов е европейски първенец от Рим 2020 и вицешампион от последните две световни първенства.

Срещата стартира спокойно, като и двамата борци решиха да не предприемат рисковани действия. Това принуди съдията да свали Мнацаканян в партер, който трябваше да се защитава от опита за атака на Сулейманов. Атаката бе неуспешна и само една точка се добави в актива на азера.

Втората част не се различаваше с нищо от първата, а противно на очакванията, съдията реши отново да постави Мнацаканян в партер и нова точка се прибави в актива на азербайджанеца. 1 минута и 20 секунди преди края, съдията най-после свали в партер азера, но Айк не успя да се възползва от тази възможност и резултатът остана 0:2 технически точки.

Сега за Айк остава надеждата Сулейманов да стигне до финала в Париж!