
Дейвид Бенавидез е официален световен шампион в полутежка категория, но изглежда, че дълго няма да остане там. Според баща му и треньор – Хосе Бенавидез старши, мексиканският боец иска само няколко защити на пояса, преди отново да потърси нови предизвикателства – включително евентуален сблъсък с Гилберто „Зурдо“ Рамирес.
След като влезе в 175-паундовата дивизия и победи Александър Гвоздик за временната титла на WBC, Бенавидес (многократен шампион и бивш крал в супер средна категория) се надяваше на среща с победителя от обединителната битка между Дмитрий Бивол и Артур Бетербиев. След като Бивол спечели реванша и изравни серията на 1:1, обаче, трилогията между тях изглежда приоритетна за организацията, оставяйки Бенавидез извън уравнението – засега.
„Дейвид искаше възможността да се докаже срещу най-добрите, но изглежда историята се повтаря,“ обясни баща му. „Никой не иска да се бие с него, защото знаят колко е опасен. Сега той мисли за бъдеща битка със Зурдо Рамирес. Това ще бъде огромен мач.“
През годините Бенавидез се доказа като едно от най-страшните имена в по-ниските категории с победи над Кейлъб Плант, Деметриус Андраде и Антъни Дирел, но така и не получи шанса да се изправи срещу Канело Алварес в битка за безспорната титла. Това разочарование – както и физическото му развитие – го подтикнаха към полутежка категория.
Сега, като пълен шампион на WBC, Бенавидез и екипът му планират няколко защити, след което ще решат дали да остане в дивизията. Междувременно, евентуален мач със Зурдо Рамирес, който също се състезава успешно в полутежка категория, изглежда все по-реалистичен и пазарно атрактивен.