Начало Бокс Усик отговори на оплакванията на Дюбоа

Усик отговори на оплакванията на Дюбоа

Усик отговори на оплакванията на Дюбоа
0

Носителят на титлите в тежка категория на WBC, WBA и WBO Олександър Усик (23-0, 14 КО) твърди, че не е засегнат по никакъв начин от постоянните оплаквания на Даниел Дюбоа (22-2, 21 КО) и неговия антураж относно събитията от 5-ия рунд на първата битка.

Тогава след удара на британеца, непобеденият шампион се озова на земята, а реферът определи, че юмрукът на „Динамита“ е попаднал под пояса и не е бил според правилата.

Ситуацията предизвика куп полемики, а оплакванията на британците значително се увеличиха заради наближаващия реванш на боксьорите за титлата абсолютен шампион на дивизията, който е насрочен за 19 юли в Лондон.

„Това не ме дразни, защото това са глупости, боклуци“, каза Усик. „Няма значение за мен, защото знам, че беше мръсен удар. Сега е в миналото за мен. Трябва да живея в настоящето. Това е всичко.“

В същото време Усик отбеляза, че не е изненадан от впечатляващата серия от победи на Дюбоа след срещата им. Оттогава Даниел довърши един след друг Джарел Милър, Филип Хргович и Антъни Джошуа.

„Не съм изненадан, защото този човек работеше. Това е бокс и той работеше – страхотно.“