![Усик и Джошуа ще се видят отново на ринга през пролетта](https://boec.bg/wp-content/uploads/2021/09/joshua_usyk_box3-scaled-e1632657657498.jpg)
Реванш между Антъни Джошуа и Олександър Усик ще има! Антъни Джошуа задейства клаузата си за втората му битка срещу украинеца, който преди две седмици го победи за поясите на IBF, WBA и WBO.
Намеренията са реваншът да се проведе през пролетта на 2022 година.
,,Джошуа вече тренира за битката реванш с Олександър Усик и днес официално задействахме клаузата за мача, който ще видим в началото на следващата пролет“, каза промоторът на британеца – Еди Хърн пред DAZN.
![](https://boec.bg/wp-content/uploads/2021/09/joshua_usyk_box1-1-scaled-e1632657460411-1024x607.jpg)
От своя страна Усик също няма търпение да се качи отново на ринга срещу британеца.
,,Отново влизам в играта. Ще бъда още по-добър и искам да уверя Джошуа, да не се тревожи за мен. Няма да го подценя. Духът ми е силен“, каза украинецът.
Олександър Усик е едва вторият боксьор в света, който на професионалния ринг побеждава Антъни Джошуа. Първият е Анди Руиз –младши, който изненада света през декември 2019 година, когато надделя над британеца в Саудитска Арабия.
![](https://boec.bg/wp-content/uploads/2019/06/ruis2.jpg)