Начало Борба Дубов и Киров стартират първи на Световното по борба

Дубов и Киров стартират първи на Световното по борба

0

Със срещите на Владимир Дубов и Мирослав Киров в свободния стил ще започне българското участие на световното първенство по борба за мъже. Шампионатът на планетата, който се провежда в Будапеща, Унгария, стартира в събота и ще продължи до 28-ми октомври.

Official TV Spot for #BudaWrestle2018On Eurosport TV channels from the 24th to the 28thLive Streaming from the 20th, here: http://ow.ly/MqNn30mgpWX

Публикувахте от United World Wrestling в Сряда, 17 октомври 2018 г.

Дубов започва от осминафиналите в категория до 61 килограма и първият му съперник е турчинът Реджеп Топал. Ако се класира на четвъртфинал, българинът ще срещне победителя измежду Джоузеф Колон от САЩ и И. Белейчук от Украйна.

Мирослав Киров излиза в 1/16-финал в категория до 74 килограма, а негов противник ще е №1 в Европа Заурбек Сидаков от Русия. При успех, на осминафиналите той ще срещне победителят от дуела между А. Аданабасиер от Китай и Болат Сакаев от Казахстан.

Схватките стартират в 11:30 часа българско време. Полуфиналите са от 17:45 българско време.

Утре е надпреварата в още две категории, в които няма български борци – 86 кг и 125 кг.  В неделя от нашите ще се борят Микяй Наим (57 кг) и Димитър Иванов (65).