Начало Борба Световно първенство до U23: AIN с пет златни медала, но САЩ с отборната титла в свободния стил

0

Въпреки липсата на срещи на международно ниво, индивидуалните неутрални спортисти на Световното първенство до 23 г. в Тирана не показаха признаци на ръжда, спечелвайки четири от петте златни медала в сряда.

Начин МОНГУШ (AIN), Ибрагим ИБРАГИМОВ (AIN), Иналбек ШЕРИЕВ (AIN) и Магомед МАГОМАЕВ (AIN) спечелиха златен медал и взеха резултата от петима шампиони на AIN, тъй като Башир МАГОМЕДОВ (AIN) спечели злато във вторник.

Петият златен медал в сряда отиде при Айзък ТРЪМБЪЛ (САЩ), докато Съединените щати спечелиха отборната титла в свободния стил със 148 точки. Турция завърши на второ място със 113 точки, а Азербайджан завърши на трето място с 87 точки.

Тръмбъл беше четвъртият златен медалист за САЩ на Световното първенство U23, за първи път страната спечели няколко златни медала на турнира. Отборната титла е и първият път, когато САЩ успяват да спечелят отборната титла на U23.

Тъй като Индивидуалните неутрални спортисти не са част от нито един отбор, техните точки няма да се вземат предвид за нито един отбор и не са част от надпреварата за отборната титла.