Начало Борба Ясни са финалистите от първия ден на турнира по борба в Париж

Ясни са финалистите от първия ден на турнира по борба в Париж

0

Михай Лопес (Куба) продължи стремежа си към безпрецедентно място в олимпийската история, побеждавайки всичко по пътя си. Последният човек, който ще застане на пътя му, е бивш сънародник, който вече е написал собствена история.

Лопес спечели шанс да стане първият спортист в който и да е спорт, спечелил пет златни медала в едно и също състезание на Летните олимпийски игри. Лопес, който не е губил мач, откакто падна от дългогодишния си съперник Риза Каяалп (Турция) на финала на Световното първенство през 2015 г., ще се изправи срещу родения в Куба Ясмани Акоста (Чили) за златния медал.

Междувременно Кеничиро Фумита(Япония) спечели шанс да компенсира разочароващия си сребърен медал от Олимпиадата в Токио в категория до 60 кг. класически стил. Срещу него на финала ще се изправи световният бронзов медалист Лигуо Као (Китай)

Докато младата Амит Елор (САЩ) изглежда готов да завърши „Златния голям Шлем“ от титли, като ще спори на финала за жени до 68 кг. Елор ще се бори за златото срещу представителка на Киргистан.