Начало Бокс Национал по киокушин триумфира на държавното по бокс

Национал по киокушин триумфира на държавното по бокс

0

Националът по киокушин Кристиян Дойчев грабна Републиканска титла по бокс, съобщава insport.bg.

Така той продължава с успешното си представяне по света и у нас. Преди месец нашият състезател спечели убедително отвореното първенство на Япония по карате киокушин-кан.

През миналата седмица завоюва бронзов медал на Първото Европейско първенство по категории на КВЮ, което се проведе в Сърбия.

Кристиян участва на републиканското по бокс за мъже „70 години бокс в Ямбол“, където 20 участника мериха сили в категория до 81 кг. Първо Крис убедително надигра съперника си с 3 на 0 гласа, а вчера победи с технически нокаут във втория рунд.

Кристиян Дойчев продължи с успешното си представяне и днес – победа с единодушно съдийско решение на полуфинала. Съперникът му за финала -Георги Валентинов, не можа да продължи заради аркада и така Крис стана шампион в категория до 81 кг на държавния личен шампионат по бокс за мъже в Ямбол.

Равносметката за един месец – шампион на Япония по карате, бронзов медалист на Европейското по карате киокушин и държавен първенец по бокс.