Начало Бокс Паскал победи Баду Джак в претендент за мач на годината

Паскал победи Баду Джак в претендент за мач на годината

0

Жан Паскал защити титлата на Световната боксова асоциация (WBA) в полутежка категория срещу Баду Джак. Сблъсъкът в Атланта, САЩ, приключи след разделено решение 114-112, 114-112, 112-114 за родения в Хаити канадец и спокойно може да се бори за приза „мач на годината“.

В първите рундове Паскал взе надмощие и пласира няколко чисти попадения. В четвъртата част прати Джак в нокдаун след впечатляващо дясно кроше. Постепенно обаче шведът започна да се завръща в мача. Най-силнят му рунд беше последният дванадесети. В него Жан Паскал просто успя да оцелее и да дочака гонга.

Битката беше много успорвана и трудна за оценяване.

Мнозина останаха недоволни от решението, но когато мачът е толкова близък, често става така. Феновете в САЩ веднага си пожелаха да видят реванш. Победата на Паскал е втора поредна за него срещу много елитен съперник.

Така той по всяка вероятност ще грабне приза за „завръщане на годината“. През месец август нанесе първа загуба на Маркъс Браун и се върна на трона в полутежка категория. Мнозина го бяха отписали след загубите от Дмитрий Бивол, Сергей Ковальов, Елайдър Алварес и Бърнард Хопкинс.

Сблъсъкът подгря битката на Джервонта Дейвис с Юриоркис Гамбоа.

Красиан Митев Красиан Митев е роден на 25.06.1995 година в град София. Учи Право в Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като редактор в сайта Sportnamasa.com от февруари до юли месец 2017 година. От септември месец 2017 година е част от първия български спортен сайт Topsport.bg. В началото на октомври месец 2018 година започва работа в популярния портал за бойни спортове - Boec.BG, а и за международната му версия Boec.COM.