Начало Бокс Севда Асенова прелетя с нокаут към четвъртфиналите
0

Севда Асенова прелетя с нокаут към четвъртфиналите

0

Севда Асенова записа впечатляваща победа в първия си мач на Европейското първенство по бокс за жени в Будва, Черна гора. Бронзовата медалистка от последния световен шампионат в Истанбул се изстреля към четвъртфиналите след нокаут във втория рунд над Ноора Кирпу от Финландия.

Националката ни показа, че се намира в отлична форма и не остави никакви шансове на съперничката си в категория до 48 килограма. Севда стартира много добре срещата, бързо намери верния ритъм и дистанция, за да доминира изцяло в сблъсъка. Тя продължи да диктува темпото и със самочувствие затвори мача, след като минута преди края на втория рунд реферът прецени, че Кирпу няма как да продължи играта.

Във вторник Асенова ще се изправи срещу унгарката Лила Шелецки. Победа ще гарантира на националката ни минимум бронзово отличие от Европейското първенство.

Във вечерната сесия, която започва от 18:30 часа, ще видим и още една българка. Златислава Чуканова (50 кг) ще боксира с Мария Лундберг (Швеция). Този двубой е втори в програмата и също е за място в Топ 8 на Европа.