Начало Бокс Световните боксови супер серии се завръщат с турнир и при жените

Световните боксови супер серии се завръщат с турнир и при жените

0

Боксовите промоутир от компанията Зауерланд обявиха, че новият трети сезон на турнира Световни боксови супер серии ще включва и надпревара при жените.

Третото издание на надпреварата за трофея „Мохамед Али“ все още няма дата, но това, което се знае е, че състезателките в категория „супер перо“ ще могат да вземат участие в предстоящата надпревара.

Към този момент не е ясно кои дивизии при мъжете ще попаднат в третото издание на турнира. Шампионки при 59-килограмовите са Хюн Ми Чой (WBA), Тери Харпър (WBC), Майва Хамадуш (IBF) и Микаел Майер (WBO).

Световните боксови супер сери стартираха през 2017-та с турнири в две категории – полутежка и супер средна. Победители тогава станаха Олександър Усик, който обедини всички 4 пояса при 91-килограмовите и Калъм Смит, който победи по впечатляващ начин сънародника си Джордж Гроувс.

Втората година предложи мачове в категории супер лека (Джош Тейлър), петел (Наоя Иноуе) и полутежка (Майрис Бриедис).