Начало Бокс Тинко Банабаков с бронз от турнира на ЕС във Валядолид

Тинко Банабаков с бронз от турнира на ЕС във Валядолид

1

Тинко Банабаков загуби от англичанина Уилям Каули с единодушно съдийско решение в полуфинална среща, но се прибира с медал от Първенството за мъже и жени от държави-членки на Европейския съюз.

Боксьорът от Търново не остана без медал от боксирането си във Валядолид. Българинът победи Тарик Ибрахим с 4:1 съдийски гласа на 1/4 финал преди два дни и така си гарантира поне бронзов медал.

Награждаването на боксьорът ни ще е след изиграването и на последната среща в категория до 52 кг. По-късно тази вечер в полуфинален двубой влиза и Петър Белберов. В спор за място на финала в тежка категория Белберов ще боксира с испанеца Гадфа, постигнал успех над Клементе Русо (Ит) с 5:0.

Очаквайте информация за представянето на Белберов първо в Boec.BG.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".