Начало Бокс Ударно начало за боксьорите ни на турнир в Сърбия

Ударно начало за боксьорите ни на турнир в Сърбия

0

Четири победи от четири мача записаха боксьорите ни в първия ден на 38-ото издание на турнира за младежи „Златна ръкавица“ в Суботица (Сърбия). Надпреварата трябваше да се проведе през месец юли, но заради пандемията от COVID-19 организаторите избраха нова дата.

Българското участие в четвъртък бе поставено с двубоя на Николай Маринов в категория до 56 килограма. Машината, както наричат боеца ни, почти не се изпоти срещу представителя на домакините Стефан Павлович, като го отказа още в първия рунд.

По-малко от 3 минути продължи и мачът на Радослав Росенов при 60-килограмовите. Малко след началото на битката той отказа Лука Ивич (Сърбия).

Категорична победа на старта записа и Емирджан Мехмед. Асът ни в категория до 69 килограма се наложи с 5-0 съдийски гласа над Вук Мчич (Босна и Херцеговина).

Без проблеми за следващата фаза се класира и трикратният европейски шампион Уилям Чолов, след като победи сърбина Александър Серифович с 5-0.

Четирите успеха на българските боксьори пък бе широко отразен в сайта на европейската боксова федерация.