Начало Граплинг Над 300 състезатели премериха сили на София Опън

Над 300 състезатели премериха сили на София Опън

0

Много емоции и оспорвани битки съпроводиха четвъртото издание на турнира по бразилско джу-джицу „Sofia Open“. В съревнованията, които се проведоха на 30-ти ноември в НСА „Васил Левски“, участваха 340 състезатели от 33 клуба. Състезанието бе отворено за спортисти и от други държави. От възможноста да „сверят часовниците си“ се възползваха и бойци от съседни страни.

Това бе втори турнир за годината под шапката на „Sofia Open“. Този път състезателите при юношите и мъжете премериха сили без кимона. Най-малките участници бяха на 4 години, а в категориите за ветерани участваха и мъже и жени над 35 години.

Най-малките бойци в очакване на схватките на тепиха

Отборен шампион при децата стана столичния клуб „Twisted JJ“. В челната тройка редом с тях бяха отборите на „Зенит“ и
„Lead Bruno Bastos“. При по-порасналите (юноши) този път първи бяха „Зенит“, последвани от „Twisted JJ“ . Трето място в това калсиране спечели „Боен клуб Левски София“. „Зенит“ спечели и втора отборна титла. Те бяха най-успешния отбор на това състезание при мъжете и жените над 18-годишна възраст. Отново плътно зад тях бяха „Twisted JJ“, а на трето място се класира тима от Стара Загора – „Sandev Fight Team“.

Треньорите на отборите с най-добри резултати при мъжете и жените

Отворената категория при мъжете в елитната дивизия (лилави, кафяви, черни колани) бе спечелена от представителя на СК „Бойни спортове Монтана“/“Зенит“ Леонид Тодоров. Талантливият граплър и ММА боец, който спечели и златното отличие в категория до 79, 5 кг, сътвори сензацията на деня, когато надви по-тежки от него опоненти по пътя си към втория златен медал.

Тодоров ликува след втория златен медал за деня

Галерия от събитието можете да откриете във Фейсбук страницата на организаторите.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".