Начало Карате Ивет Горанова спечели наградата за спортист на месец октомври

Ивет Горанова спечели наградата за спортист на месец октомври

0

Олимпийската шампионка от Игрите в Токио през 2020 Ивет Горанова спечели наградата за спортист на месец октомври. Научихме от БНР.

Ивет Горанова спечели квота за Световните игри на неолимпийските спортове през 2025 година

„Искам да благодаря на всички журналисти, които са гласувализа мен. Благодаря за доверието, специални благодарности и напресклуб България за това, че всеки път отразявате на нивомоите резултати и следите ме и ме подкрепяте. Благодаря на Министерството на спорта, на федерацията покарате и на всички, които са до мен, помагат ми и вървим заеднонапред. Благодаря и на господин Спасов за подкрепата най вече и намоята треньорка Йована Прекович, с която направихме една успешна година. Изпращам я тази година успешно в личен и в професионален план„, сподели Ивет Горанова

Преди ден плевенчанката спечели квота за световните игри в Китай през 2025 година.

За световните игри, щастлива съм, че взеха квота, защото класирането за тях ставаизключително трудно.Само осем състезателки от целия свят могат да участват. Второто място насветовното първенство ми даде тази сигурна квота. Миналата година участвахна такива световни игри в Америка, но не успяхда се представя на ниво и разбира се съм леко разочарована от това.Искам да се поправя и да спечелят златото и в това състезание, защото искам да постигна всеки един връх в този спорт. Преди това състезание имам други върхове, други цели, които да постигам. Прекалено е далеч това състезание. Догодина има европейско първенство. То ще ми основна цел за годината. Искам да стана европейска шампионка. Има четирли Премиер лиги, на които участват само топ32 от ранглистата. Ще търся най – високо класиране за да стана Гранд уинър на годината.Моята идея е да станем център на каратето в света, което ще емного по -престижно и по -добре за нас.Идеята е освен семинарите, които правим, да започнем даправим и лагери, големи турнири, състезания и да събираме най- добрите каратисти в света“, каза още олимпийската шампионка.