Начало Кикбокс и муай тай Кикбоксьорите на „Стар тийм“ газят в трите стила на татами

Кикбоксьорите на „Стар тийм“ газят в трите стила на татами

0

Кикбоксьорите на спортен клуб „Стар тийм“ спечелиха комплексната купа на държавното първенство в трите стила на татами, което се проведе в столицата. Втори се наредиха състезателите на клуб „Масару“, а трети са представителите на клуб „Радулов“.

Състезанието се проведе в спортната зала на частно училище „Свети Георги“ в стиловете Пойнтфайтинг, Лайт контакт и Киклайт контакт. На три татамита за прозови класирания се бориха 338 участници от 18 клуба по кикбокс.

Организатори на събитието бяха столичните клубове „Стар Тийм“ и „Масару“, съвместно с Българска Конфедерация по Кикбокс и Муай Тай.

Представителите на „Стар Тийм“ спечелиха комплексното класиране с актив от 55 златни, 59 сребърни и 44 бронзови отличия.

„Масару“ зае втората позиция с 48 златни, 24 сребърни и 24 бронза.

Трети на почетната стълбица се качиха състезателите на спортен клуб „Радулов“ с 15 златни, 19 сребърни и 10 бронзови медали.

След 10 дни родните кикбоксьори заминават за Унгария, където в град Будапеща на 15.06.2023г. стартира най-силната Световна купа за тази година.