Начало ММА Карл Уилямс приспа публиката с победата си над Джъстин Тафа

Карл Уилямс приспа публиката с победата си над Джъстин Тафа

0

Карл Уилямс (10:1) и Джъстин Тафа (7:4) със сигурност са спомогнали за решаване проблемите със съня на част от зрителите на UFC Vegas 89, защото предложиха един доста скучнован двубой в рамките на пълните три рунда от сблъсъка им в тежка категория.

34-годишният американец заложи почти изцяло на контрола на земята, за да се добере до победата. Статистиката отчита цели 10:31 минути, в които Карл е опитвал да направи нещо на земята. Почти всичките му удари обаче имаха просто за цел, да не бъдат изправени в стойка, а опитите му за събмишън се ограничиха до един-единствен.

Тафа междувременно бе видимо по-мощен при размените в стойка, но защитата му срещу тейкдауни бе под всякаква критика. Това заслужено му донесе четвърта кариерна загуба в октагона.

Двамата надали ще могат да се гордеят от постигнатото в тази среща, но все пак победата за Карл Уилямс си е победа.