Начало Самбо и бойно самбо Безапелационна Мария Оряшкова грабна шеста световна титла по самбо

Безапелационна Мария Оряшкова грабна шеста световна титла по самбо

1

Мария Оряшкова спечели шестата си световна титла от провеждащия се Мондиал по самбо в Нови сад, Сърбия.

Представителката ни в кат. до 80 кг. не остави шанс на конкуренцията си и заслужено стъпи на най-горното стъпало в арена „СПЕНС“.

Във финалната среща Мария победи Светлана Цимашенка от Беларус с минималното 1:0, а преди това се разправи с рускинята Жанара Кузанова и Халина Ковалка от Украйна.

Третият ден на Световните първенства по самбо донесоха още три медала за нашите участници. Надежда Любенова взе сребърен медал от надпреварата при момичетата до 18 г. В кат. до 75 кг тя стигна финал, но там загуби от рускиня.

От същия форум, но при 56-килограмовите, взе медал и Гергана Ангелова. Тя се поздрави с бронз.

Цветан Цветанов (65 кг) също застана на трето място в своята категория от първенството при юношите до 18 години.

Така България вече има общо 7 отличия, като утре числото може и би трябвало да набъбне.