Начало Самбо и бойно самбо Четири медала за самбистите ни в първия ден от Световното за кадети

Четири медала за самбистите ни в първия ден от Световното за кадети

0

Вчера започна Световното първенство по самбо за кадети в Нови Сад (Сърбия). Сред участници от 28 държави има и наши сънародници, а четирима от тях вече се отличиха с медали. Схватките се провеждат в „Спенс арена“.

Бойците са разпределени в 10 категории. В почти всички от тях златните медали спечелиха състезатели от Русия… каква изненада.

Красимира Георгиева от клуба по джудо и самбо на ЦСКА се отличи със сребро. Многократната ни медалистка загуби финала при 70-килограмовите от Настасия Скварцова (Беларус).

Снимка: sliveninfo.bg

В категория до 52 кг. Яница Петкова от Сливен стигна до бронзов медал. Състезателката на „Биоком“ победи последователно представителки на Беларус и Грузия. Единствената загуба бе от рускинята Юлия Рева. С представянето си заслужи похвалите на нейния треньор – Стоян Димитров.

Мъжете ни донесоха още две бронзови отличия.

Цветан Цветков от спортния клуб по джудо и самбо на Локомотив София се нареди на почетната стълбичка при 60-килограмовите. Това е поредно отличие за Цветков. Шампион в тази категория е Максим Лобанов от Русия.

Снимка: фейсбук

При най-тежките (84 кг.) Крум Цеков от Илинден-София се класира 3-ти и с това спечели още един медал за България. Първи стана руснакът Александър Канатчиков.

Красиан Митев Красиан Митев е роден на 25.06.1995 година в град София. Учи Право в Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като редактор в сайта Sportnamasa.com от февруари до юли месец 2017 година. От септември месец 2017 година е част от първия български спортен сайт Topsport.bg. В началото на октомври месец 2018 година започва работа в популярния портал за бойни спортове - Boec.BG, а и за международната му версия Boec.COM.