Начало Сумо Аоияма с трето поражение в Осака (ВИДЕО)
0

Аоияма с трето поражение в Осака (ВИДЕО)

0

Трета загуба в шестия ден на Големия пролетен турнир в Осака. Така премина днес състезанието за Даниел Иванов-Аоияма. Единственият българин, който е в елита на сумото, отстъпи пред „маегашира-11“ Теруцуйоши, който спечели с техниката „сукуинаге“.

Така „маегашира-10“ Аоияма вече е с равен баланс от по 3 победи и поражения. В събота той ще срещне „маегашира-16“ Нишикиги, срещу когото има 5 победи и 4 поражения.

Йокодзуна“ Терунофуджи се отказа от участие в надпреварата заради контузии на дясната пета и лявото коляно, които вероятно ще го извадят от спорта за един месец. Оттеглянето е първо за него в четири турнира като „велик шампион“, след като спечели първите си два с най-високия ранг в сумото.

Маегашира-7“ Такаясу остава лидер в класирането, след като надделя над Шиманоуми и записа шести пореден успех.