Начало Киокушин Един сребърен и три бронзови медала за България от световното по киокушин

Един сребърен и три бронзови медала за България от световното по киокушин

0

Един сребърен и три бронзови медала спечелиха националите на България от 6-ото Световно Открито първенство по карате киокушин за юноши и девойки, което се провежда в Двореца на културата и спорта във Варна. Организатор на събитието е Световния киокушин съюз (KWU), а домакин – Българската карате киокушин федерация (БККФ).

Миглен Димитров стигна до битката за златото при юношите след успех над  Алидияр Досумов от Казахстан в категоря +65 кг. при 14/15-годишните. В решителния двубой негов съперник бе руснака Сергей Иванников, но нашето момчето записа загуба след единодушно съдийско решение.

Много близо до финал при юношите бе и Васил Димитров в категория +75 кг. при 16/17-годишните. Той имаше много равностоен полуфинал срещу руснака Вадим Болотов, като нашето момче показа отлична техника и много добра работа с крака, докато неговия съперник заложи на агресивен стил и непрекъснати удари с ръце. Съдиите накрая присъдиха успеха за руския състезател, като от щаба на България очаквано бяха разочаровани и дори несъгласни с решението.

Двете ни полуфиналистки при девойките – Ивон Тенева и Теодора Попова, не стигнаха до битки за световната титла. В категория за 12 и 13-годишни Тенева и Попова отстъпиха в полуфиналите си срещу представителки на Казахстан. Тенева отстъпи на Камила Кемлбекова в категория до 45 кг, а Попова отпадна от Айзхан Мауленова в над 50 кг.