Начало Борба Борците ни със страхотно представяне от „Македонски бисер“

Борците ни със страхотно представяне от „Македонски бисер“

0

Борците ни спечелиха 7 медала, от които 4 титли, от традиционния турнир по свободна борба „Македонски бисер“ в Скопие. Научаваме от сайта на Българската федерация по борба.

Европейският вицешампион Рамазан Рамазанов стана първи при 74-килограмовите и взе купата за най-добър чужденец. С актив от 5 победи. В сънародника му николай Димитров завоюва бронза.

Илия Христов спечели златния медал в категория до 86 килограма. Който стигна до ззлатото с 4 категорични победи.

Шампиони в категориите си станаха още Ивайло Тисов 57 килограма и Ислам Адизов 125 килограма, който спечели и четирите си срещи с технически туш.

На крачка от титлата остана Михаил Георгиев. На финала при 79 килограма шампионът на България отстъпи пред дагестанеца с македонски паспорт Расул Шапиев с 3:7 и завърши със сребро.

С бронз пък си тръгна Стилиян Илиев 61 килограма. Българинът бе спрян от европейския шампион Владимир Егоров от Македония, но след това за отличието надделя по точки над Александър Попов от Израел.

В турнира участваха състезатели от 15 държави.